Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z aktualnymi promocjami

 

Botox – toksyna botulinowa typu A

Czym jest botox?

Botox jest zabiegiem ostrzykiwania. W ten sposób możemy odmłodzić twarz poprzez czasowe zablokowanie przekaźnictwa nerwowo – mięśniowego i rozluźnienie poszczególnych mięśni. W zabiegach wykorzystywana jest oczyszczona postać toksyny botulinowej typu A. Wstrzyknięcie odpowiednich dawek preparatu likwiduje i zapobiega zmarszczkom minicznym wywołanym przez kurczenie się mięśni twarzy.

Jak działa botox?

Po wprowadzeniu przez lekarza niewielkich dawek preparatu w okolice zmarszczek mimicznych następuje neutralizacja działania neuronów, które odpowiadają za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu. Dzięki neutralizacji mięśnie nie pracują przez okres od 6 do 8 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, a mięsień oducza się skurczu – dając naturalny wygląd.

Na jakie obszary polecany jest botox?

Botox doskonale sprawdza się w eliminacji zmarszczek mimicznych twarzy tzw. kurzych łapek wokół oczu, zmarszczek palacza, zmarszczek na czole i bruzd między brwiami. Można także uzyskać efekt podniesienia opadających powiek oraz uniesienia opadających kącików ust. Zabieg ostrzykiwania Botoxem łagodzi także bruzdy na dekolcie oraz zyi. Wykorzystywany jest również w leczeniu nadmiernej potliwości.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz podskórnie, przy pomocy bardzo cienkiej igły ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy. Zabieg trwa kilkanaście minut. W czasie wykonywania zabiegu będą wyczuwalne lekkie ukłucia, dla osób wrażliwych na ból możliwe jest znieczulenie miejscowe.

Kiedy można spodziewać się efektów?

Pożądany efekt uzyskuje się w ciągu 5-10 dni od zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać zabieg?

Efekt zabiegu utrzymuje się od 6-8 miesięcy, przy kolejnych kuracjach odstępy między kolejnymi zabiegami wydłużają się.

Jak postępować po zabiegu? 

Należy pamiętać, aby przez okres dwóch tygodni nie wykonywać zabiegów wykorzystujących fale radiowe, głęboką podczerwień oraz zabiegów laserowych na okolicę gdzie był wykonany zabieg Botox, gdyż osłabią oraz skrócą czas działania preparatu.

Czy sąrekomendowane zabiegi dodatkowe?

odczas konsultacji poprzedzającej zabieg ostrzykiwania Botoxem, lekarz zaproponuje zabiegi przygotowujące skórę, sprawiające że efekty zabiegu będą jeszcze bardziej zadawalające. Dla przykładu u osób z dużą wiotkością skóry lekarz zaproponuje rewitalizację poprzez np:

- mezoterapia igłowa
- New Midas lifting twarzy
- Intraceuticals kwas hialuronowy

Czy są jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu zdarza się lekkie zaczerwienienie oraz delikatne ślady po nakłuciach.

Jakie są przeciwskazania do stosowania botox?

Przeciwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są:

- ciąża
- stosowanie antybiotyków
- stany grypowe
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
- zaburzenia krzepnięcia krwi

 

Zabieg wykonuje

Dermatolog – dr Beata Cisiecka

Lek. med. Beata Cisiecka specjalista dermatolog

Beata Cisiecka ukończyła wydział lekarski Akademii Medycznej w Łodzi  w 1995 roku. Tytuł specjalisty w dziedzinie dermatologii uzyskala w 2004 roku. Medycyną estetyczną zajmuje się od 2005 roku. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Europejskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej.

Facebook